Piektdiena,
2014.gada
25.jūlijs
Pilsētā
19979

Skaistas meitenes grib spēlēt skaistu volejbolu


Apskatīt komentārus (1)


18.12.2011

Andrejs Krauliņš

Kintija Anna, Relda, Kitija, Eva, Amanda, Elīza, Elza, Sandija, Maija, Katrīna, Anna, Daniela, Kitija... Pavisam 35 jaunkundzes, kuras vieno devīze „Kopā!”.

Šis uzskaitījums liecina, kādus vārdus savām meitām devuši mīlošie vecāki laikā no 1997. līdz 2000. gadam. Taču ne jau tāpēc viņas atbilstoši devīzei šodien ir kopā. Iemesls ir pavisam cits. Meitenes, kuras mācās dažādās Jūrmalas skolās, ir volejbola kluba „Jūrmala” volejbolistes un trīs reizes nedēļā nāk kopā pie treneres Aleksandras Tihovskas, lai trenētos, piedalītos draudzības spēlēs un oficiālajās valsts meistarsacīkstēs savās vecuma grupās.

Volejbola kluba „Jūrmala” dibināšanas iniciators un īstenotājs ir pilsētā pazīstamais uzņēmējs, SIA „Elektrons S” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Bērzkalns. Pēc viņa domām, sieviešu kolektīvais komandu masu sporta veids Jūrmalā ir vāji attīstīts. Meitenes tikpat kā neizmanto vairāk nekā 32 kilometrus garo pludmali, biežāk pie volejbola tīkliem redzamas rīdzinieces. Vēlēdamies ievirzīt savas tolaik 11 gadus vecās meitas Kintijas Annas sportiskās aktivitātes perspektīvā gultnē, radusies ideja par volejbola kluba izveidi.

Pēc nodibināšanas volejbola klubs tika uzņemts Latvijas Volejbola federācijas biedru rindās, lai varētu piedalīties visos federācijas pasākumos. Jau pirmajā pastāvēšanas gadā VK „Jūrmala” meitenes startēja valsts jaunatnes meistarsacīkstēs un piedalījās Latvijas kausa izcīņā.

Šogad Jūrmalas sporta skolā atvērta volejbola sekcija, kas dod papildu iespējas turpmākajai meiteņu izaugsmei.

Šovasar ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu notika divas sporta nometnes. Jūlijā Murjāņu sporta skolā meitenes tika radinātas pie fiziskajām slodzēm, augustā trenējās četros volejbola laukumos Dubultu pludmalē, kurus izveidot palīdzēja Jūrmalas pilsētas dome kopā ar VK „Jūrmala” atbalstītājiem.

Komandas trenere Aleksandra Tihovska stāsta, ka pagājušajā gadā, pateicoties domes atbalstam, bija iespēja divas reizes nedēļā trenēties „Taurenīša” zālē, šogad pēc volejbola sekcijas atvēršanas Sporta skolā – jau tīsreiz, taču, pēc pieredzējušās treneres domām, tas vēl ir par maz. Lai meitenes sekmīgi apgūtu volejbolu, pirmais priekšnoteikums ir – raksturs. Trenere nevienai jaunpienācējai nesaka „nē”, jo pamēģināt var katra. Taču vispirms trenere liek darboties pie sienas, jo volejbols ir spēle, kurai nepieciešama labi apgūta tehnika. „Kura iziet „cauri sienai”, var iet tālāk,” saka trenere. Vispirms – raksturs, tikai pēc tam viņa ņem vērā fiziskās dotības – auguma un roku garumu, lēciena augstumu. Aleksandra ir Latvijas izlases volejboliste, spēlē „libero” postenī un savu nelielo augumu kompensē ar cīņas sparu. To viņa māca arī meitenēm. „Ja redzu cīnītājas raksturu, varu piedot arī kādas kļūdas. Ja ir cīņa, ja ir raksturs, tad būs arī rezultāts,” cieši pārliecināta ir trenere.

Kādā treniņā viena volejboliste satraumēja kāju. Trenere gaidījusi vecāku pārmetumus, taču to vietā saņēmusi pilnīgu atbalstu un uzticēšanos, un meitene, parādot lielu pacietību un cīņas sparu, cītīgi strādā treniņos, lai atkal iekļautos komandā. Pašas meitenes stāsta, ka viņām īpaši rosinoša bijusi treneres noorganizētā tikšanās ar mūsu pludmales volejbolistiem olimpiešiem Mārtiņu Pļaviņu un Aleksandru Samoilovu. Starp citu, Aleksandra Tihovska trenē arī Latvijas labāko pludmales volejbolistu pāri Ingūnu Minusi un Inesi Jursoni un dodas viņām līdzi uz visiem ārzemju turnīriem.

... Volejbola kluba „Jūrmala” meitenes, pirmoreiz uzvilkušas sagādātos glītos jaunos formas tērpus, dodas laukumā, lai demonstrētu savu meistarību pārbaudes spēlē ar Rīgas volejbola skolas komandu. Jāstrādā, jo līdz nākamā gada aprīlim meitenes piedalīsies valsts jaunatnes meistarsacīkšu spēlēs savās vecuma grupās. Kā vienmēr pirms spēles atskan devīze: „Kopā!”
 
Foto: Volejbola kluba „Jūrmala” meitenes kopā ar treneri Aleksandru Tihovsku


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

 JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

PASĀKUMU KALENDĀRS JŪRMALĀ
<< Jūlijs 2014 >>
POTCPSSv
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Šodien
Rīt